Wykład Wojciecha Kucharza pt. ,,Nowe trendy w rzeczywistej geometrii algebraicznej''

W czwartek 16 listopada 2017 r. o godzinie 12:15 w sali 1016, odbędzie się wykład prof. Wojciecha Kucharza pt. ,,Nowe trendy w rzeczywistej geometrii algebraicznej''.
Wyniki uzyskane przez prof. Kucharza w serii 12 prac (opublikowanych w latach 2013-2016) zaowocowały zaproszeniem do wygłoszenia referatu sekcyjnego (wraz z innym absolwentem UJ, prof. Krzysztofem Kurdyką) na Międzynarodowym Kongresie Matematyków, który odbędzie się Rio de Janeiro w przyszłym roku.Wykład będzie przeznaczony również dla słuchaczy, którzy nie zajmują się prezentowaną tematyką na co dzień.

Tytuł: Nowe trendy w rzeczywistej geometrii algebraicznej

Abstrakt: Przedstawię nowy kierunek badań w rzeczywistej geometrii algebraicznej,skupiony na ciągłych funkcjach mających reprezentację wymierną. Omówię motywacje wywodzące się z problemów topologicznych oraz z problemów związanych z równaniami liniowymi o współczynnikach wielomianowych. Wykład będzie miał charakter przeglądowy. Zaprezentuję tylko te wyniki, których sformułowanie nie wymaga wprowadzenia skomplikowanych pojęć z geometrii algebraicznej.

Data opublikowania: 08.11.2017
Osoba publikująca: Marta Wlazło