Studenci Informatyki Analitycznej wicemistrzami Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Studenci Informatyki Analitycznej - Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki oraz Michał Zieliński - zajęli 2-gie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w Zagrzebiu w dniach 17-20.11.2017. Opiekunami naukowymi zespołu są: prof. Paweł Idziak, mgr Grzegorz Guśpiel i Krzysztof Maziarz. Zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego.

Druga drużyna UJ, również złożona ze studentów informatyki analitycznej - Weronika Grzybowska, Rafał Burczyński oraz Kamil Rajtar - zajęła miejsce 10-te.

Studenci biorą udział w projekcie "Programiści przyszłości 2.0" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego głównym celem jest przygotowanie do zawodów programistycznych również pod względem kształcenia w zakresie matematyki i matematycznych podstaw informatyki.

Partnerem Głównym reprezentacji UJ jest PKO Bank Polski.

Serdecznie gratulujemy!

Data opublikowania: 20.11.2017