Liczne sukcesy studentów WMiI UJ w Międzynarodowym Konkursie Studenckim im. Mikołaja Kopernika z matematyki

Studenci naszego wydziału odnieśli liczne sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Studenckim im. Mikołaja Kopernika (NCISC 2017) organizowanym przez Wydział Matematyki Stosowanej AGH w dniu 15.11.br. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej oraz drużynowej (w której brały udział zgłoszone wcześniej czteroosobowe drużyny).

W trakcie zawodów indywidualnych uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań z następujących dziedzin: analiza matematyczna, równania funkcyjne, algebra i kombinatoryka, geometria i algebra liniowa, rachunek prawdopodobieństwa. Klasyfikacja była prowadzona w trzech kategoriach: studenci studiów licencjackich (kategoria 1.), studiów magisterskich (kategoria 2.) i studiów doktoranckich  (kategoria 3.).

W trakcie zawodów drużynowych zgłoszone wcześniej czteroosobowe drużyny rozwiązywały dziesięć zadań w czasie dwóch godzin.

Zwycięzcy indywidualni (w rozbiciu na kategorie odpowiadające stopniom studiów):

Srebrny medal i pierwsza nagroda

• Konrad Deka (kat.1)
  • Krzysztof Maziarz (kat.2)

Brązowy medal i pierwsza nagroda

• Bruno Pitrus (kat.1)
  • Michal Seweryn (kat.3)

Pierwsza nagroda

• Jan Gwinner (kat.1)
  • Radek Kusek (kat.1)

Druga nagroda

• Jędrzej Hodor (kat.1)