Weronika Biela uhonorowana nagrodą im. Henryka Jordana za wybitne osiągnięcia w snowboardzie

16 października 2017 w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ, w trakcie którego nagrodzono osoby wyróżniające się w dziedzinie edukacji. Wręczono także dwie Nagrody imienia Henryka Jordana za wybitne osiągnięcia w sporcie w roku akademickim 2016/2017. Pierwszą nagrodą została uhonorowana tegoroczna absolwentka kierunku matematyka naszego Wydziału, Weronika Biela, odnosząca znaczące sukcesy w snowboardzie. Na 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach Weronika Biela zdobyła złoty medal w slalomie równoległym i czwarte miejsce w slalomie gigancie. Przypomnijmy sobie, jak Weronika jechała po złoto.

15 listopada natomiast odbyło się spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Zimowej Uniwersjady Ałmaty 2017 oraz Letniej Uniwersjady Taipei 2017. Weronika Biela odebrała gratulacje za medale od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przemawiała również wraz z Pawłem Fajdkiem w imieniu wszystkich zawodników, dziękując Prezydentowi RP za zaproszenie i gratulacje.

Data opublikowania: 24.11.2017
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek