Studenci UJ wywalczyli srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach

Na AMP, które odbyły się w Chorzowie w dniach od 2 do 4 lutego br. Uniwersytet Jagielloński reprezentowała dziesięcioosobowa drużyna, w której znalazło się aż czterech reprezentantów naszego wydziału - Maciej Brzeski, doktorant oraz studenci informatyki - Michał Matuszewski, Dominik Marczuk i Piotr Mucha. Studenci UJ walczyli o medale zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w tym roku znacznie poprawiła swój wynik i zajęła w klasyfikacji generalnej 4. miejsce na 39 startujących uczelni, natomiast w klasyfikacji uniwersytetów 2. miejsce.

Na bardzo dobry wynik złożyły się punkty zdobyte w grach indywidualnych pań i panów oraz turnieju drużynowego, w którym nasza reprezentacja zanotowała rewelacyjny wynik, plasując się na trzecim miejscu wśród wszystkich uczelni, jednocześnie będąc najlepszą drużyną wśród uniwersytetów.

Data opublikowania: 19.02.2018
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek