II edycję hackathonu z cyklu Wielkie Wyzwania Programistyczne: „Smart Charge – Inteligentna elektromobilność” wygrał dwuosobowy zespół z Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej WMiI UJ

Dwuosobowy zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrał hackathon zorganizowany przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego z cyklu Wielkich Wyzwań Programistycznych dotyczący napisania oprogramowania na zaprojektowanie optymalnego układu stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Zwycięska drużyna z Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej WMiI UJ w składzie Mikołaj Bocheński i Michał Markiewicz wykazała się kompleksowym podejściem do zadania i zaprezentowała narzędzie, które w przyszłości mogłoby posłużyć do wskazania lokalizacji dla realnych stacji ładowania. Za swoją pracę konkursową zespół otrzymał nagrodę pieniężną ufundowaną przez innogy Polska w wysokości 4 tys. zł.

Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzymali Mateusz Wolski i Michał Blajer; na trzecim miejscu uplasowali się Zuzanna Bednarska i Mariusz Wachowicz z nagrodą w wysokości 2 tys. zł (oba zespoły z Uniwersytetu Warszawskiego).

Data opublikowania: 27.02.2018
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek