Prestiżowy grant na naszym wydziale

Miło nam poinformować, że profesor Jerzy Weyman będzie realizował na naszym wydziale grant Applications of Lie algebras to Commutative Algebra poświęcony badaniom w dziedzinie algebry przemiennej, geometrii algebraicznej, teorii reprezentacji grup algebraicznych, a także algebry nieprzemiennej w ramach programu „Polskie Powroty" prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

Jerzy Weyman jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ale całą swoją karierę naukową związał początkowo z IM PAN, a następnie z uczelniami w Stanach Zjednoczonych: Uniwersytetem Brandeisa, gdzie doktoryzował się pod kierunkiem Davida Buchsbauma (ucznia Samuela Eilenberga) w 1980 roku, Uniwersytetem Northeastern, gdzie pracował przez 28 lat, oraz Uniwersytetem Connecticut, gdzie jest obecnie Stuart and Joan Sidney Professor of Mathematics. Profesor Weyman jest autorem blisko 100 prac naukowych oraz monografii Cohomology of vector bundles and syzygies wydanej przez Cambridge UP. Wypromował szesnastu doktorów.

Data opublikowania: 20.11.2018
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek