Demian Banakh - Polish National Winner w międzynarodowym konkursie LEXI AI organizowanym przez firmę IBM

Demian Banakh, stypendysta im. Franciszka Mertensa, student pierwszego roku informatyki analitycznej oraz członek Naukowego Koła Robotyki i Sztucznej Inteligencji, został laureatem ogólnopolskiego etapu międzynarodowego konkursu LEXI AI organizowanego przez firmę IBM.

Konkurs polegał na stworzeniu własnego chat-bota przy wykorzystaniu technologii oferowanej przez IBM. Tej umiejętności studenci Wydziału Matematyki i Informatyki mogli nauczyć się podczas warsztatów organizowanych przez IBM Kraków LAB oraz Naukowe Koło Robotyki i Sztucznej Inteligencji.

Demian stworzył chat-bota, który został przez jury konkursu ogłoszony najlepszym chat-botem przesłanym im z Polski. Gala Finałowa konkursu, na którą został zaproszony, odbyła się 22 listopada w Budapeszcie. Demian, w ramach nagrody dla krajowego laureata, przebywał w Budapeszcie w dniach 21-22.11, miał przyjemność zwiedzić stolicę Węgier, został także zaproszony do siedziby firmy IBM, gdzie zapoznał się z warunkami, obowiązkami i perspektywami pracy. Dodatkową nagrodą, jaką otrzymał każdy z laureatów, był Samsung Gear Fit2 Pro oraz okolicznościowy dyplom.

Data opublikowania: 03.12.2018
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek