Sukces studentów informatyki analitycznej w Central Europe Regional Programming Contest

W Central Europe Regional Programming Contest, który odbył się w Pradze w dniach 30.11-3.12.2018 drużyny studentów informatyki analitycznej UJ wywalczyły dwa medale.

Medal srebrny uzyskała drużyna w składzie:
* Rafał Burczyński
* Franciszek Stokowacki
* Michał Zieliński
a medal brązowy drużyna w składzie:
* Grzegorz Gawryał
* Jacek Salata
* Krzysztof Ziobro

Opiekunami naukowymi zespołu są: prof. Paweł Idziak i dr Lech Duraj.

Studenci biorą udział w projekcie "Programiści przyszłości 3.0" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego głównym celem jest przygotowanie do zawodów programistycznych również pod względem kształcenia w zakresie matematyki i matematycznych podstaw informatyki.

Udział zawodników w CERC był możliwy dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Partnera Głównego reprezentacji UJ, którym jest PKO Bank Polski.

Data opublikowania: 03.12.2018
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek