Sukces polskich uczniów w zawodach Romanian Master of Mathematics

W dniach od 20 do 25 lutego br. odbyła się jedenasta edycja zawodów Romanian Master of Mathematics. Zawody te rozgrywane na podobnych zasadach co Międzynarodowe Zawody Matematyczne (MOM), uznawane są za jeden z najtrudniejszych na świecie konkursów matematycznych dla uczniów liceów.

Polskę reprezentowało czterech zawodników: Jan Fornal, Łukasz Orski, Tomasz Ślusarczyk i Radosław Żak. Odnieśli wielki sukces. Jan Fornal zdobył złoty medal, uzyskując 37 pkt i zajmując 9 miejsce, Tomasz Ślusarczyk oraz Łukasz Orski zdobyli obydwaj brązowy medal, uzyskując 28 punktów, Radosław Żak z wynikiem 23 pkt otrzymał wzmiankę zaszczytną. Jako reprezentacja zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach 9-10 na świecie, najwyżej spośród krajów Unii Europejskiej.

Opiekunami polskiej reprezentacji byli: Mikołaj Leonarski (przewodniczący delegacji) i Piotr Ambroszczyk (zastępca przewodniczącego).

Na uwagę zasługuje niewątpliwie fakt, iż Jan Fornal, Tomasz Ślusarczyk oraz Radosław Żak są objęci na naszym wydziale tutoringiem - indywidualną opieką dla najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów liceów z Polski południowej.

Sprawozdanie z zawodów zostało też zamieszczone na stronie Olimpiady Matematycznej.

Data opublikowania: 26.02.2019
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek