Sukcesy naszych studentów w akademickich mistrzostwach Polski w szachach

Wielki sukces odnieśli studenci UJ na bardzo mocno obsadzonych akademickich mistrzostwach Polski w szachach, które odbyły się 18-20 stycznia br. roku w Chorzowie, zajmując trzecie miejsce wśród 41 rywalizujących ekip. W drużynie UJ znalazło się pięciu reprezentantów naszego wydziału. Wśród kobiet, grająca bezkompromisowo (siedem zwycięstw, dwie porażki) mistrzyni międzynarodowa Mariola Woźniak, studentka I roku informatyki analitycznej, zajęła wśród 81 uczestniczek piąte miejsce (drugie w kategorii uniwersytetów). Wśród mężczyzn, mistrz Maciej Brzeski, doktorant III roku informatyki, zajął wśród 231 uczestników miejsce dziesiąte  (trzecie w kategorii uniwersytetów) również z wynikiem 7/9 p., zaś kandydat na mistrza Dominik Marczuk, student II roku informatyki, szesnaste. Ponadto barwy UJ reprezentował też Adam Choina, student III roku matematyki, który uplasował się na 79. miejscu (ale także z wynikiem dodatnim) oraz Piotr Mucha, student II roku informatyki, zdobywając 108. miejsce (z wynikiem równo 50%). Wszystkim gratulujemy!

Przypomnijmy też, że Mariola Woźniak to jedna z czołowych młodych polskich szachistek, srebrna medalistka olimpijska z Baku z roku 2016 (z wynikiem 100% punktów!) i zeszłoroczna akademicka wicemistrzyni Polski w szachach (reprezentowała wtedy AGH).

fot. UE Katowice

Data opublikowania: 27.02.2019