Zmarł Stanisław Brzychczy

W dniu 7 kwietnia 2019 r. zmarł dr hab. Stanisław Brzychczy, emerytowany profesor i były dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej, specjalista z dziedziny równań różniczkowych cząstkowych.

Stanisław Brzychczy ukończył studia matematyczne w r. 1961 na Uniwersytecie Jagiellońskim. W czasie studiów został wybrany pierwszym prezesem (w r. 1959/60 i ponownie w r. 1960/61) reaktywowanego Koła Matematyków Studentów UJ. W 1964 r. doktoryzował się na naszym wydziale pod kierunkiem prof. Jacka Szarskiego, w 1966 r. zaś otrzymał nagrodę PTM dla młodych matematyków. Habilitował się także na UJ w r. 1995. Był częstym gościem na naszym wydziale, uczestniczył przez wiele lat w seminarium prof. Bolesława Szafirskiego, pojawiał się regularnie na rocznicowych spotkaniach Koła Matematyków, wnosząc na nie zawsze swoje charakterystyczne poczucie humoru i dar opowiadania.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 12 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim.

Data opublikowania: 11.04.2019
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek